Sekcja

Czym jest KIK

O Klubie Inteligencji Katolickiej w Warszawie można więcej dowiedzieć się tutaj.
KIK, mówiąc najogólniej jest wspólnotą osób wierzących, wyznających podobne wartości i pragnących aktywnie działać we współczesnym społeczeństwie i współczesnym świecie. Klub zrzesza wielu członków w różnym wieku, o różnych poglądach i doświadczeniach. Osoby te podejmują szereg aktywności spotykając się w ramach poszczególnych sekcji.
Nie sposób nie wymienić Sekcji Rodzin, która zajmuje się prowadzeniem grup (spotkania z dziećmi, obozy letnie i zimowe) oraz integracją rodziców, dzieci i kadry; Drum Buna czyli sekcji licealno-studenckiej skupiającej młodzież, w tym kadrę; żeglarskiej Santa Marii czy redakcji gazety klubowej „Kontakt„. Wiele, naprawdę wiele inicjatyw podejmował Klub od momentu powstania w 1956 roku, kiedy to działał w opozycji do władzy komunistycznej, do chwili obecnej, kiedy podejmuje wyzwania, jakie stawia dzisiejszy świat.

Warto wiedzieć, że w Polsce obecnie działa wiele Klubów wywodzących się z jednego nurtu i współpracujących w ramach Rady Porozumienia KIK. Poszczególne Kluby bardzo się różnią zarówno pod względem wielkości, aktywności jak i działalności.

Nasze miejsce w Klubie

Nasza Sekcja Wigierska, podobnie jak Sekcja Rodzin, zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą. Pod tak groźnym hasłem rozumiemy przede wszystkim coroczne obozy wędrowno-kajakarskie nad jezioro Wigry oraz spotkania w ciągu roku.
W odróżnieniu jednak od Sekcji Rodzin, niewielu naszych uczestników jest członkami KIK-u. Staramy się skupiać osoby w różnym wieku (tradycyjnie od 8 do 18 lat), z różnych środowisk i z różnych miejsc (nie tylko spoza Warszawy, ale i spoza Polski – jeśli znajdą się chętni).
Więcej o obozach możesz przeczytać tutaj.

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: