Przepisy

Drodzy uczestnicy,


na najbliższe dni otwieramy przed Wami zakamarki n aszej kuchni i przygotowujemy dla Was proste przepisy, które bez problemu powtórzycie w domu.
Ze względu na to, że bardzo już tęsknimy za wspólnymi śniadaniami w naszej obozowej kuchni, dlatego jako pierwsze prezentujemy Wam przepisy na nasze ulubione kanapki. Wiemy, że nic nie pobije smaku wycieczkowych kanapek, rozłożonych na folii malarskiej, na jednym z wielu postojów, z lekko roztapiającym się serem i kawałkiem ogórka, czy pomidora, ale postaramy się chociaż im dorównać.

Wybór ulubionej kanapki nie jest prosty, szczególnie gdy twoje codzienne śniadanie składa się z samej kawy lub resztek obiadu z dnia wcześniej. Dlatego jeżeli zdecyduję się już zrobić dla siebie kanapki zawsze jest to prawdziwa celebracja glutenu. Gdy dokonywałam własnego wyboru podzieliłam kanapki na trzy rodzaje: pochwała jednego składnika, kanapka deserowa i kanapki na wypasie. Kanapka z kategorii „pochwała jednego składnika” to taka, gdy uda Ci się dostać pierwsze polne pomidory, bierzesz wtedy świeży chleb, smarujesz go masełkiem i na wierzchu układasz plasterki pomidora, do tego sól i pieprz. Nic więcej nie potrzebujesz.
Kanapka deserowa to zasadniczo każda kanapka na słodko, może Ci ona zastąpić każdy posiłek i świetnie sprawdza się, gdy jesteś bardzo głodny. Moja ulubiona jej wersja, to kanapka, która nieraz ratowała mnie przed całkowitym upadkiem z sił podczas wielu godzin nad garnkami w naszej obozowej kuchni. Jest to zmodyfikowana wersja peanut butter jelly, w której dżem zastąpiłam oczywiście nutellą.
Ostatni rodzaj kanapek to „kanapki na wypasie”, są to kanapki, które wymagają czasu, a czasem użycia większej liczby sprzętów niż jeden nóż. Jest to mój czas eksperymentów, kiedy wyciągam z lodówki wszystkie składniki, na które mam ochotę i zastanawiam się, co wybrać. Kanapka taka powinna zaskakiwać złożonością smaków i tekstur.
Na koniec chciałabym wspomnieć, że w swojej analizie pominęłam kategorię: Kanapek wycieczkowych, gdyż wszystkie przygotowanie przez Nas kanapki były jedzone w domach.


Po tej daleko idącej analizie kanapkowej zapraszam was do zapoznania się z przepisami na nasze ulubione kanapki, które znajdziecie tutaj.

Żaba.

Obóz 2020

Drodzy,
Tegoroczny obóz odbędzie się w terminie 12 lipca (poniedziałek) – 26 lipca (niedziela) 2020 r.
Podobnie jak w latach poprzednich, obóz będzie miał charakter wędrowno –kajakowy, ze stałą bazą nad jeziorem Wigry. W tym roku planujemy spływy Czarną Hańczą oraz najpewniej Ełkiem. Na wycieczki piesze zamierzamy pójść w okolice Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat, czekamy również na wszystkich starych uczestników, bez względu na metrykę.
W tym roku obóz będzie również trwał 15 dni. Chcielibyśmy przyjąć na obóz grupę 40 osób i tak jak w roku poprzednim planujemy utrzymanie parytetu wieku – mamy pulę miejsc dla najmłodszych i pulę dla starszych. Prosimy o nieodwlekanie decyzji na ostatnią chwilę.
Orientacyjny koszt tegorocznego obozu to 950 zł. Ostateczna cena obozu zależna jest od ilości chętnych oraz czy uda nam się uzyskać dofinansowanie na obóz. O ostatecznych kosztach obozu poinformujemy, gdy zamkniemy zapisy.


ZAPISY: Dzieci można zapisać mailowo pod adresem: wigry@kik.waw.pl.

W mailu prosimy zawrzeć następujące informacje:
imię i nazwisko dziecka, jego numer PESEL, datę urodzenia, adres zamieszkania
(ulica, kod pocztowy, miejscowość), a także imiona i nazwiska oraz (w przypadku różnych adresów) adres zamieszkania rodziców lub opiekuna prawnego. Wraz z dopiskiem:


Wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wprowadzanie do systemów informatycznych moich danych osobowych zawartych w niniejszym mailu, administrowanych przez Klub Inteligencji Katolickiej z siedzibą przy ul. Freta 20/24, 00-227 Warszawa w zakresie niezbędnym do realizacji, ewaluacji i całkowitego rozliczenia obozu. Dostęp do danych będą mieli tylko upoważnieni pracownicy Klubu Inteligencji Katolickiej i wolontariusze Sekcji Wigierskiej Klubu Inteligencji Katolickiej. Dane nie będą przekazywane osobom trzecim ani innym podmiotom bez wyraźnej zgody osoby, której one dotyczą. Dane podaję dobrowolnie i
jestem świadomy/a prawa do dostępu do treści moich danych i do ich poprawiania (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. z 2015 r. poz. 2135, z późn. zm.).


Prosimy o dokonanie zapisów do 22 maja, będziemy jednak wdzięczni za wcześniejsze zapisy.
22 maja 2019 o godz. 18.00 w siedzibie KIKu przy ul. Freta 20/24A (Nowe Miasto) odbędzie się zebranie z rodzicami. Podczas zebrania odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące obozu. Dodatkowe informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej: http://www.kikwigry.wordpress.com.


Każdy uczestnik na obozie musi posiadać:
● wypełnioną kartę kwalifikacyjną, którą doślemy w odpowiedzi na zapisy. Prosimy ją
przynieść na zebranie z rodzicami lub dostarczyć ją do KIKu do 3 czerwca (pocztą lub
osobiście).
● kompletny namiot (koniecznie sprawdzony i podpisany!), bądź też zagwarantowane miejsce
w namiocie koleżanki/ kolegi. Prosimy tę kwestię omówić we własnym zakresie, np.
podczas zebrania, lub zgłaszać nam możliwość przenocowania drugiej osoby.
● ważną legitymację szkolną (legitymację będziemy zbierać od rodziców na dworcu), w razie
gdyby dziecko nie miało legitymacji prosimy o taką informację przy zapisie;
● śpiwór, karimatę (materace gumowe są ciężkie i niewygodne w użyciu);
● plecak (ok. 60 l) najlepiej z wbudowanym stelażem;
● mały plecak (15-20 l) na krótsze wycieczki;
● sztućce lub niezbędnik, kubek, menażkę lub miseczkę (koniecznie podpisane!);
● ręcznik, szczoteczkę do zębów
● odzież turystyczną, koniecznie coś od deszczu (kurtka przeciwdeszczowa, sztormiak,
peleryna);
● wygodne buty na wycieczki;
● drugą parę butów na zmianę;
● latarkę;
● kremy przeciwsłoneczne, środki na komary i kleszcze;
● coś na głowę od słońca;
● w miarę możliwości prosimy o zabranie koców polarowych, są one świetnym izolatorem w
chłodniejsze noce;
● zalecamy również zakup worków żeglarskich (nie jest to jednak obowiązkowe).


Prosimy nie pakować mydeł i szamponów! Odpowiednie biodegradowalne kosmetyki rozdajemy
dzieciom na miejscu. Zalecamy również, aby rzeczy dzieci podpisywać – np. menażki, metki ubrań. Na obozie dzieci często je gubią.
Kieszonkowe (nie musi być wysokie) można dać dzieciom lub przekazać kadrze na
przechowanie. Prosilibyśmy o nie dawanie kieszonkowego większego niż 50 zł. Wszelki sprzęt elektroniczny, biżuterię i podobne kosztowne przedmioty prosimy zostawić w domu – kadra nie bierze odpowiedzialności za ich zgubienie lub zniszczenie. Bardzo prosimy nie dawać dzieciom telefonów komórkowych, ani powerbanków na czas obozu. Na miejscu nie ma możliwości ładowania telefonów oraz istnieje prawdopodobieństwo zniszczenia telefonu m.in. poprzez zalanie
wodą.


Przypominamy, że nasz wyjazd ma charakter formacyjny, co oznacza, że wszyscy uczestniczymy we wspólnych modlitwach oraz polowej Mszy Świętej odprawianej na terenie obozowiska.
Podkreślamy, że na naszym wyjeździe nie tolerujemy palenia papierosów, e-papierosów, picia alkoholu oraz stosowania innych używek.


Chcielibyśmy zaznaczyć, że organizujemy i prowadzimy obóz jako wolontariusze.

Wyjazd z Warszawy planujemy 6 lipca około godziny 7.30, a powrót 19 lipca w okolicach godziny 20.00.
Godziny te są orientacyjne, gdyż PKP jeszcze nie ogłosiło ewentualnych korekt rozkładów jazdy na wakacje. Dokładne informacje dotyczące czasu i miejsca zbiórki podamy przed wyjazdem.
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać u osób z kadry:
Anna Wróblewska (kierowniczka)– wigry@kik.waw.pl – tel. 534 678 465
Kasia Machaj – wigry@kik.waw.pl – tel. 507 863 507
Zapraszamy!
Kadra obozu nad Wigram

Zapisy na obóz 2019

Drodzy Rodzice i Uczestnicy!

Dziękujemy za dotychczasowe zapisy na tegoroczny obóz nad Wigrami, wciąż jednak brakuję nam paru uczestników, by móc zooragnizować obóz. 

Stąd kierujemy do Państwa, którzy jeszcze nie zapisali swoich dzieci, a chcieliby to zrobić, prośbę o jak najszybsze przesłanie nam zgłoszeń.

Miłoby będzię również powitać na obozie nowych uczestników, dlatego zachęcamy Państwa do zastanowienia się z dziećmi nad zabraniem jakiegoś kolegi, czy koleżanki! 🙂

Przy okazji chcielibyśmy przypomnieć o dzisiejszym spotkaniu organizacyjnym,. Spotkanie odbędzię się dzisiaj o godzinie 18.00 w siedzibie KiKu na pierwszym piętrze.  Zapraszamy!

Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

Pozdrawiamy serdecznie 
Kadra Wigierska 

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij